Jak powstaje reklama? Czyli krótko o etapach tworzenia filmu

Pierwszy wpis z cyklu poradników marki Mowies odnośnie wykorzystania filmu w marketingu

Scroll down

Wszystko zaczyna się w Twojej głowie. Pomysł na biznes, nowy produkt czy kolejna kampania marketingowa. Najlepszym sposobem zaprezentowania siebie będzie krótki film.

Uważa się, że 90% informacji, które pozyskujemy trafiają do nas dzięki obrazom a te są przetwarzane przez nasz mózg 60 tysięcy razy szybciej, niż informacje pozyskane w innej formie.

Proces tworzenia filmu

Wyróżnia się trzy etapy produkcji filmowej:

Preprodukcja

Okres przygotowawczy, poprzedzający okres zdjęciowy. Kiedy chcesz zareklamować produkt lub usługę musisz odpowiedzieć sobie na dwa pytania: do kogo będzie kierowany i gdzie będzie prezentowany film. Wszystkie pola eksploatacji rządzą się swoimi prawami. Na przykład inny format wybieramy do reklamy internetowej, inny do reklamy telewizyjnej a jeszcze inny do reklamy banerowej. Po zapoznaniu się z Państwa oczekiwaniami przygotowujemy wstępną koncepcję filmu (tzw. treatment). Wspólnie konsultujemy pomysł i wprowadzamy modyfikacje. Następnie powstaje najważniejszy element całej reklamy, czyli scenariusz oraz storyboard (rysunki poszczególnych scen). Po akceptacji całości przez klienta przygotowujemy się do realizacji zdjęć. Ustalamy lokalizację, organizujemy castingi itp.

Produkcja

Czyli okres zdjęciowy, podczas którego kręcony jest film. Czyli to co lubimy najbardziej. Okres zdjęciowy może trwać jeden dzień lub nawet kilka tygodni, wszystko zależy od stopnia skomplikowania scenariusza.

Postprodukcja

Końcowy etap prac, w którym wykonuje się; montaż obrazu, korekcję barwną, udźwiękowienie oraz pracę nad efektami specjalnymi. Po konsultacji z zamawiającym i ewentualnych poprawkach przekazujemy gotowy materiał.

Jak się za to zabrać?

Jeżeli chcesz stworzyć materiał filmowy tak naprawdę nie musisz się niczym martwić. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy, pomożemy w ewentualnych wątpliwościach i odpowiemy na wszystkie pytania. Wszystko po to byś mógł się cieszyć otrzymanym filmem. Twój sukces to nasz sukces.

Skontaktuj się z nami